şifremi unuttum

Şifremi Unuttum

Yoğun Bakım Üniteleri

Hastanemizde tamamı modern cihazlarla donatılmış; 17’si Genel Yoğun Bakım,  6’i Koroner Yoğun Bakım, 6’si Kardiyovasküler Yoğun Bakım, 25’i Yenidoğan Yoğun Bakım ve 7’si Pediatrik yoğun Bakım olmak üzere toplam 61 yataklı 5 yoğun bakım ünitesi hizmet verir.

 

Genel Yoğun Bakım Ünitesi

Tecrübeli kadrosuyla 7/24 hizmet veren yoğun bakım ünitesinde yatan hastalara günün her saatinde tüm laboratuvar testleri ve görüntüleme tetkikleri uygulanabilmektedir.

Genel yoğun bakım kabul kriterlerine uygun hastaların yatırıldığı bölümlerimize kabul edilen hastalar:

• Büyük ameliyat sonrası yakın takip gerektiren hastalar

• Beyin kanaması geçiren hastalar

• Ani felç geçiren hastalar

• Ciddi solunum yetmezliği olan hastalar

• Ciddi infeksiyonu olan hastalar

• Vital fonksiyonları bozan ya da bozması beklenen zehirlenmeler

• Genel vücut travması (kafa, göğüs, karın ve extremite travmaları gibi) geçiren hastalar

• Sinir sistemi hastalığı olan hastalar ( Myastenia Gravis, Guillian Barre gibi)

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi

Miyokard infarktüsü, ağır kalp ve solunum sistemi hastalıklarında kalp ve solunumu tekrar normal faaliyetine geçirebilen teknolojiyi içeren Koroner Yoğun Bakım Ünitemiz, konusunda uzman hekim ve eğitimli hemşire kadrosu ile 365 gün 24 saat hizmet verir.

Kalbi besleyen damarlardan birinin kan pıhtısı ile aniden tıkanması sonucu kalp krizi oluşur. Kalp krizi geçiren hastaların özellikle ilk saatlerde daha fazla olmak üzere ilk günlerde hayati tehlikesi çok yüksektir. Bu nedenle bu tür hastalarımız, Koroner Yoğun Bakım Ünitemizde takip ve tedavi edilir. Koroner Yoğun Bakım Ünitemizde yapılan tedavi ve müdahaleler sayesinde, tıkalı olan kalp damarı trombolitik tedavi (pıhtı eritici tedavi) ile açılıp kalp krizi durdurulabilir; ritim bozuklukları defibrilatör (şok) aleti ile düzeltilir.

Kardiyovasküler Yoğun Bakım

Kardiyovasküler (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi’nin görevi; kalp damar ameliyatı geçirmiş ya da geçirecek olan hastaların, hayati önem taşıyan fonksiyonlarının kesintisiz takibi ve desteklenmesidir. KVC Yoğun Bakım Ünitesi’nde; sorumlu hekim olan uzman doktorlar, kalp cerrahisi yoğun bakım tecrübesi olan hemşireler ile hizmet vermektedir.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

Doğumun hemen ardından bebekler, özel yeni doğan biriminde bakıma alınır.

Isı, nem ve oksijen miktarları bakımından optimum düzeyde tutulan havası, 25 adet yatağı ve özel olarak dizayn edilmiş yapısıyla yeni doğan ünitemiz, bebekler için ideal koşulların sağlandığı bir mekandır.

Çok sayıda bebek hemşiresi ve uzman doktor denetiminde taburcu olana dek gözetim altında tutulan bebekler, emzirme saatlerinde anneleriyle buluşur ve süt almakta zorlanan bebekler için annelerinin sütü özel pompa yardımıyla çekilip besleme yapılır.

Doğumun ardından genel kontrollere tabi tutulan bebeklere doğumsal hipotiroidi açısından TSH, fenilketonüri açısından Guthrie testleri, doğumsal kalça çıkığı açısından kalça ultrasonografisi tarama amaçlı olarak uygulanır.

 

 

KAPAT

Kullanım KoşullarıLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus aut consequatur corporis deserunt dolorem doloribus esse explicabo facere, labore mollitia perferendis quae qui sapiente sint tempora ullam, veritatis vero voluptas.
Ab fugit maiores similique! Autem beatae cum dolorum ea fuga, iure labore magni natus necessitatibus pariatur perspiciatis, provident reprehenderit tenetur. Aperiam culpa eligendi illo impedit laborum nam sequi veritatis voluptatem.


Animi architecto commodi debitis dolorem doloribus eius, eligendi error est eveniet fuga itaque magni nesciunt, odio optio tempore temporibus tenetur voluptate voluptatem. Amet aut dicta eos, libero pariatur totam vitae!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Beatae dolorum molestiae officia! Aliquam aspernatur deleniti dignissimos enim expedita iste molestiae odio optio reprehenderit veniam! Incidunt ipsum libero molestias nobis vitae!
Atque debitis doloremque, dolores eum hic incidunt mollitia nam non odio officia reprehenderit tempora vitae voluptatem. A adipisci assumenda ducimus est, et illo, ipsa nostrum porro quaerat quod sint sunt.
Adipisci aperiam assumenda at ea earum eligendi, est exercitationem ipsa modi necessitatibus neque quam quia rem repellendus sapiente tenetur voluptate? Aut consectetur hic ipsam non quia rerum saepe sunt voluptates?


Ab harum illum in nisi quasi quos temporibus ut! Consectetur dolores dolorum, fugiat laboriosam libero maxime modi quaerat quasi! Ab adipisci delectus dolorum eligendi, nisi nobis possimus recusandae similique vitae?
Architecto consequatur laborum recusandae tempora. A accusantium aspernatur atque commodi consectetur consequatur corporis ea enim esse incidunt iste magnam modi natus possimus quis repellat sed sequi sit soluta totam, voluptas.