şifremi unuttum

Şifremi Unuttum

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, her yaştaki çocukların sağlığını korurken; çocukların tetkik, tedavi ve bakım planlarına ailelerini de ortak eden, hastanede geçirdikleri her anı aileleri ile birlikte geçirmelerini sağlayan, çocuklara kendilerinin bir hastanede değil, kendileri için en doğal ortamlar olan ev ve oyun ortamlarında hissettiren bir bölümdür.

Bu bölümde; 0-16 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin tetkik, tedavi ve koruyucu sağlık hizmetlerini vermek üzere organize olmuştur. Doğumdan başlayarak, tüm çocukluk dönemi hastalıkları alanının deneyimli öğretim üyeleri, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları ile alt dallarda uzmanlaşmış hekimler tarafından muayene, tetkik ve tedavi edilmektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlarına ek olarak, Yenidoğan Sağlığı Uzmanı, Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı, Çocuk Alerjisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Nefrolojisi / Romatolojisi gibi yan dal alanlarında deneyimli uzman doktorlar kadrolu olarak çalışmakta, ayrıca çocuk sağlığının ayrı uzmanlık gerektiren konularında da alanlarında uzman olan, anlaşmalı danışman doktorlarımızdan destek alınmaktadır. Sistemimiz içinde her çocuğa ve çocuk hastaya sağlık hizmeti sunulmaktadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü; Yenidoğan Bebek Sağlığı, Bebek ve Çocuk Sağlığı Polikliniği, Yatan Hasta Servisi alt ünitelerinden oluşmaktadır.

Yatan Hasta Ünitesi:

Acil ve polikliniklerde görülen hastalar gerektiğinde yatırılarak, tedavi edilmektedir. Hastaneye yatış gerektiren sağlık sorunu olan çocuklar, aileleri ile birlikte, kendilerini evlerinde hissedecekleri bir ortam olan “yataklı hasta servisimize” kabul edilmektedirler. Hastaneye yatan hastalarımız Çocuk Sağlığı ve Hastalıklarının en yeni ve çağımızın gereklerine en uygun tıbbi ve biyopsikososyal yaklaşımlar doğrultusunda, mümkün olan en kısa yatış süresince sağlanmaktadır.

Pediatrik Alerji Bölümü:

Astım & Alerjik Nezle (Saman nezlesi), Öksürük, Hışıltı, Besin Alerjileri, Egzama ve Döküntüler, İlaç Alerjileri, Böcek Alerjileri, Kronik Orta Kulak ve Sinüs Problemleri, Ürtiker ve Anjioödem gibi tüm alerjik hastalıkların tanı tedavi ve korunmasında yanınızdadır.

Hastanemizdeki Alerji Uygulamaları:

Alerji poliklinik ve yatan hasta hizmeti, hastanenin diğer servislerinden istenen alerji konsültasyonların değerlendirilmesi, alerjenlerle alerji deri testleri (prick ve patch testleri), ilaç ve besin provokasyon testleri ve ilaç desensitizasyonları, solunum fonksiyon ve bronkodilatasyon (Reverzibilite) testleri, alerjen immünoterapi (Alerji Aşı Tedavisi), hasta ve yakınlarının astım ile ilgili eğitimi

Yenidoğan Bebek Ve Çocuk Sağlığı Polikliniği Ünitesi:

Hastanemizde Yenidoğan Bebek ve Çocuk Sağlığı Polikliniği Ünitesi alt yapı ve donanım açısından evrensel olarak kabul edilmiş tüm gereklere sahip olan bir servis olup modern teknolojinin en yeni örnekleri ile donanmış bir birimdir.

Çocuk Servisi:

Çocuk servisimiz yatırılarak takip ve tedavi edilmesi gereken çocuk hastalar için hazırlanmış olup, Yenidoğan Yoğun Bakım Servisiyle aynı bloktadır. Serviste her katta ikisi suit oda olmak üzere çok sayıda tam donanımlı hasta odaları ve servis koridorunda hemşire masası ve ilaç hazırlama odaları şeklinde dizayn edilmiştir.

Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ünitesi:

Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ünitesi'nde, çocukların ruhsal davranış ve gelişimleri değerlendirilir. Bölümde, ailelere çocuklarının iç dünyasını keşfetme yolculuğunda destek olunarak, daha mutlu bireyler yetiştirmelerinin sağlanması hedeflenmektedir.

Çalışma konuları, bireysel psikoterapi, grup terapisi, oyun terapisi, aile terapisi, ilaç tedavisi, okullara eğitim danışmanlığı, çocukların ruhsal ve zihinsel yönden değerlendirmeleri ve topluma yönelik koruyucu ruh sağlığı hizmetlerinden oluşur. Çocukların okul çağında yaşayacakları eğitimsel problemlerin ve başarısızlıkların değerlendirilmesi, dikkat bozukluğu, hiperaktivite, öğrenme güçlüğünden kaynaklanan problemlerin tespit ve tedavi edilmesi sağlanır.

KAPAT

Kullanım KoşullarıLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus aut consequatur corporis deserunt dolorem doloribus esse explicabo facere, labore mollitia perferendis quae qui sapiente sint tempora ullam, veritatis vero voluptas.
Ab fugit maiores similique! Autem beatae cum dolorum ea fuga, iure labore magni natus necessitatibus pariatur perspiciatis, provident reprehenderit tenetur. Aperiam culpa eligendi illo impedit laborum nam sequi veritatis voluptatem.


Animi architecto commodi debitis dolorem doloribus eius, eligendi error est eveniet fuga itaque magni nesciunt, odio optio tempore temporibus tenetur voluptate voluptatem. Amet aut dicta eos, libero pariatur totam vitae!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Beatae dolorum molestiae officia! Aliquam aspernatur deleniti dignissimos enim expedita iste molestiae odio optio reprehenderit veniam! Incidunt ipsum libero molestias nobis vitae!
Atque debitis doloremque, dolores eum hic incidunt mollitia nam non odio officia reprehenderit tempora vitae voluptatem. A adipisci assumenda ducimus est, et illo, ipsa nostrum porro quaerat quod sint sunt.
Adipisci aperiam assumenda at ea earum eligendi, est exercitationem ipsa modi necessitatibus neque quam quia rem repellendus sapiente tenetur voluptate? Aut consectetur hic ipsam non quia rerum saepe sunt voluptates?


Ab harum illum in nisi quasi quos temporibus ut! Consectetur dolores dolorum, fugiat laboriosam libero maxime modi quaerat quasi! Ab adipisci delectus dolorum eligendi, nisi nobis possimus recusandae similique vitae?
Architecto consequatur laborum recusandae tempora. A accusantium aspernatur atque commodi consectetur consequatur corporis ea enim esse incidunt iste magnam modi natus possimus quis repellat sed sequi sit soluta totam, voluptas.